TOWBALL 50MMX80MMX7/8IN 2500KG MACHINE/CHROME
SKU: 006250 Learn More»
In Stock3-5 Days Dispatch
CALCULATE SHIPPING:
Standard 50mm ball size, but extra long shank for fitting stabiliser blocks and bike racks etc.
Specifications:
  • Towing Capacity - 2500kg
  • Colour - Chrome Plated
  • Dimensions - Shank size 7/8in diameter x 80mm length
Show More
Specifications
SKU 006250
Brand Camec
GTIN 9314793000897
Product Category Towballs, Hitches and Couplings
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other CARAVAN RV CAMPING users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a product review
Warranty
Warranty Period: 1 Year
Warranty Details: Please CLICK HERE for Warranty Information on this product
Delivery
  • Small Items are sent with Australia Post via regular post.
  • Items are fully insured during the freight process.
  • Unfortunately we cannot deliver to PO Boxes.
  • For further details on our Delivery Process you can visit our Delivery Page HERE.
Dometic SMF102 Flat Towing Mirror, Pair
Free Shipping
Milenco Grand Aero Platinum Mirror Twin Pack
Free Shipping
Milenco Aero 4 Extra Wide Convex Towing Mirror (Twin Pack)
Hayman Reese 12V Compact IQ Brake Controller Bundle with Harness Kit
Hayman Reese 12V Compact IQ Brake Controller Bundl